Gélové nechty

Nechtové umenie je v dnešnej dobe obdivované mnohými – či už sú to ženy alebo muži. Je to najmä kvôli tomu, že dizajn nechtov a teda umenie ich upravovania je v celku jednoduché a prináša veľké možnosti, ako ukázať Vaše vnútorné pocity alebo len obľúbené farby či vzory. Nemusíte povedať ani slovo a človek môže odhaliť, aký štýl preferujete alebo aké sú Vaše koníčky či k čomu máte blízko. Práve pre toto nespočetné množstvo rôznych farebných či vzorových kombinácií existuje aj niekoľko možností, ako nechty lakovať či upravovať. Medzi najnovšie trendy v manikúre a nechtovom dizajne patria gélové nechty.

Gélové nechty majú oproti iným úpravám a spôsobom lakovania tú výhodu, že sa skoro vôbec neolupujú. Oproti normálne nalakovaným nechtom, ktoré sa začnú olupovať často už aj dva dni po nalakovaný, tieto gélové nechty vydržia až 3 týždne. Poznáme dva základné druhy gélových nechtov. K prvým patria tie, ktoré sú nanesené na bázu prírodného nechtu bez umelých nechtov. Aby ste mohli takéto gélové nechty využiť, mali by ste mať svoje prírodne nechty dostatočne dlhé a pekne opilníkované do špicatého alebo plochého tvaru. Na tento prírodný necht sa nanesie najskôr podkladový lak, ktorý sa nechá uschnúť. Na tento podkladový lak sa nanesie gélová vrstva z hmoty, ktorá je podobná normálnemu laku na nechty, avšak je oveľa hustejšia a tvárnejšia. Po nanesený gélu sa nechty položia pod UV lampu, aby gél vytvrdol. Existujú aj rôzne gély, ktoré vďaka UV svetlu svietia aj v tme. Po gélovej vrstve už nenasleduje krycia vrstva, ako je to pri bežnom lakovaní nechtu. Je to najmä z toho dôvodu, že gélový lak sa sám o sebe leskne a je viac odolný. Gélové nechty taktiež pomáhajú chrániť naše prirodzené nechty a niektoré gély obsahujú aj vyživujúce zložky, aby Vaše nechty boli pevnejšie a zdravšie.

Druhým druhom gélových nechtov sú také, ktoré sú vytvorené na základe umelých nechtov, ktoré sú pomocou lepidla prilepené na Vaše prírodné nechty. Výhodou týchto umelých nechtov je istotne to, že ak Vás príroda neobdarila najkrajšími nechtami alebo sú Vaše nechty nezdravé alebo odštiepené, môžete to takto jednoducho zakryť a zamaskovať. Postup je rovnaký ako pri predchádzajúcich gélových nechtoch až na to, že gél je nanášaný na necht z umelej hmoty. V prospech týchto nechtov určite hrá aj to, že si ich môžete ľahšie a krajšie namaľovať, keďže máte k zdobeniu a lakovaniu dve ruky. Po nanesený gélu a jeho vytvrdnutiu jednoducho zoberiete umelý necht a nanesiete naň trošku lepidla. Pozor je nutné dávať na kvalitu lepidla, aby sa nestalo, že sa necht o chvíľku odlepí, ale aj na to, aby sa po 2 alebo 3 týždňoch dal necht ľahko odstrániť. Jednou nevýhodou umelých gélových nechtov je zvýšené riziko, že necht sa odlomí pri fyzickej manipulácií. Ďalšou je obťažnejšie odstránenie gélu alebo umelého nechtu, ktoré trvá dlhšie ako pri jednoduchom odklakovaní laku na nechty. Ale aj napriek týmto menším nevýhodám je jasné, že gélové nechty Vám ušetria čas, peniaze a umožnia Vám vyzerať stále upravene aj napriek tomu, že ste si Vaše nechty nechali robiť už pred dvoma týždňami.